Меню сайту
Категорії розділу
СУЛМ [170]
Статті з підручника "Сучасна українська літературна мова"
Практикум [44]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0



Форма входу
Головна » Статті » Мова » СУЛМ

Правопис прикметників
МОРФОЛОГІЯ

Правопис прикметників

У суфіксах прикметників -енн-, -анн-, за допомогою яких виражається ступінь якості, завжди пишеться нн (нескоренний, нескінченний, невблаганний, нездоланний), їх не слід плутати з суфіксами дієприкметників -ен-, -ан-, які в українській мові (на відміну від російської) завжди пишуться з одним н (нескорений, нездоланий). Ці суфікси легко розрізняються за наголосом, а слова за значенням, пор.: нескорéнні народиці народи не скóрені ніким, нездолáнні перешкоди — нездóлані перешкоди.

Вимагають граматичної орієнтації в написанні суфікси -ичн-, -ічн-, -їчн-, а саме: після кінцевого кореневого приголосного д, т, з, є, ц, ж, ч, ш, р пишеться суфікс -ичн-, після інших приголосних -ічн-, після голосних -їчн- (геометричний, класичний, демократичний, трагічний, географічний, атеїстичний, архаїчний). У прикметниках від слів українського походження з суфіксом -иц (я) завжди вживається суфікс -ичн- (криниця — криничний, суниця — суничний, вулиця — вуличний).

Треба розрізняти написання в українській мові суфіксів -ов (ий), -ев (ий), -єв (ий). На відміну від російської мови суфікс -ов (ий) пишеться: якщо перед ним стоять шиплячі приголосні (ж, ч, ш, щ) та й, а наголос при цьому падає на закінчення (січовúй, дощовúй, гайовúй), і незалежно від наголосу, якщо перед суфіксом стоїть твердий приголосний (крім шиплячого): добовий, зоровий, казковий, вітровий, кастовий.

Сучасна українська мова: Підручник / О.Д. Пономарів,
В.В. Різун, Л.Ю. Шевченко та ін.; за ред. О.Д. Пономарева. -
4-те вид. - К.: Либідь, 2008. - 488 с.




Категорія: СУЛМ | Додав: ychitel (16.04.2012)
Переглядів: 4356 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Terryfet  
0
Как помыть машину?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Вічне життя
Допомога учням, студентам, учителям...
Для уроків мови і літератури
Методична допомога
Украшения - мой каприз
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz