Можливість заміни одного сполучника іншим є одним із шляхів удосконалення форми вислову, передачі тонких нюансів думки. Так, при підрядному означальному реченні найпоширенішими є сполучники який, що. Синонімічні їм котрий, де, куди, коли. Напр.: «Час, який ми провели в читальних залах, не пропав марно. Бій був для нього якимось священнодійством, ради котрого Вася Багіров не давав пощади ні собі, ні своїм підлеглим» (О. Гончар); «Сьогодні я такий веселий, що молодіти хочу знов» (В. Сосюра); «Наступили ті осінні, тихі та смутні дні, коли сонце світить і не гріє» (Вас. Шевчук).
Створюють синонімічний ряд сполучники бо, тому що при значенні причиновості. Напр.: «Якщо сніг розтає, його потрібно добавляти, бо саме він забезпечує успішну зимівлю. При зниженні температури до мінус 40—45 °С дерево ще утеплюють, але в жодному разі не можна заносити його в приміщення, тому що воно почне рости» (М.Артеменко).
Синонімічні сполучники сурядності: або — чи: Напр.: «Ці показники повинні впливати на рівень оплати праці або преміювання не тільки колгоспників чи працівників радгоспів, але й спеціалістів; керівних працівників» (В. Скакун).
Синонімічні сполучники і, та: Напр.: «Побудовано житлові і виробничі комплекси, культурні та адміністративні центри» (журн.)
Багаті синонімічними барвами сполучники порівняльні: ніби, наче, неначе, мов, мовби, як, гей би. Напр.: «Стояла біла, гей би крейдяна» (Ю.Мушкетик); «Глід у кущах, мов жар, полум'яніє» (Л. Тендюк).
Сучасна українська мова: Підручник / О.Д. Пономарів, В.В. Різун, Л.Ю. Шевченко та ін.; за ред. О.Д. Пономарева. - 4-те вид. - К.: Либідь, 2008. - 488 с.